Aktualności

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował film edukacyjny (dostępny tutaj) w ramach akcji "Wiem co podpisuję". Kampania Urzędu skierowana jest do osób starszych, które szczególnie narażone są na nieuczciwe działnia firm telekomunikacyjnych. 

W ramach kampanii "Wiem, co podpisuję" UKE doradza, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umowy w domu, kiedy można od niej odstąpić, jak dochodzić roszczeń.

UKE prowadzi zajęcia w formie wykładów, pokazując  jak się bronić przed nieuczciwymi przedstawicielami firm telekomunikacyjnych. Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 5349225 lub poprzez email: cik@uke.gov.pl.  Wykłady są bezpłatne

 

Przypominamy jednocześnie, iż działania zarówno operatorów telekomunikacyjnych jak i dostawców mediów stale stanowią przedmiot kontroli prowadzonych przez Urząd Uchrony Konkurencji i Konsumentów pod kątem stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych, takich jak: podszywanie się pod dotychczasowego dostawcę, usilne nakłanianie do podpisania dokumentów jak również zatajanie rzeczywistych warunków umowy (np. w zakresie obowiązywania niższej ceny usługi jedynie przez okres dwóch miesięcy). 

Na przykład, UOKiK decyzją z dnia 26 marca 2018 roku nałożył 1,5 mln zł kary na Twoją Telekomunikację Sp. z o.o.. Na jej wysokość miało wpływ to, że mimo napływających do TT skarg, spółka nie zmieniła swoich działań! Decyzja nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do sądu.

 

Karolina Sobczak

inspektor

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×