8 sierpnia 2018 15:08

UOKiK informuje o powierzeniu Stowarzyszeniu Aquila projektu, które pomaga konsumentom w sporach na etapie sądowym. Oferta Stowarzyszenia skierowana jest do osób, które otrzymały nakaz zapłaty.

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu masz tylko 14 dni od dnia odbioru nakazu zapłaty.

Stowarzyszenie Aquila udziela wsparcia osobom, które zawarły umowę w wyniku działań nieuczciwego sprzedawcy prądu, gazu lub dostawcy usług telekomunikacyjnych.

Z pomocy mogą skorzystać osoby, które zawarły umowę ze spółkami: Polski Prąd i Gaz, Twoja Telekomunikacja, Polskie Centrum Telemedyczne, Telekomunikacja dla Domu, PGT, Nasza, New Telekom i im podobnymi. Lista podmiotów jest na bieżąco aktualizowana.

 

 UOKIK radzi jak skorzystać z pomocy fundacji w 4 prostych krokach: 

  1. Zeskanuj umowę, którą zawarłeś z firmą i  wszystkie   inne dokumenty dotyczące sprawy (np. otrzymywane faktury, twoje pisma wysyłane do przedsiębiorcy, pisma, które od niego otrzymałeś, potwierdzenia wysłania przez ciebie pism i potwierdzenia ich odbioru pism przez przedsiębiorcę) i wyślij na adres   kontakt@prawo-konsumenckie.pl. Opisz dokładnie całą sprawę,   napisz   kiedy odebrałeś pismo z sądu   oraz podaj   numer telefonu do ciebie.   Jeżeli nie masz skanera lub dostępu do internetu, pomoże ci w tym   rzecznik konsumentów. Znajdziesz go w swoim mieście, powiecie lub zadzwoń pod numer 801 440 220.
  2. Stowarzyszenie Aquila musi mieć pełnomocnictwo, żeby działać w twoim imieniu. Dlatego przyśle ci je wraz z umową o darmową pomoc prawną e-mailem lub tradycyjną pocztą. Jak najszybciej po otrzymaniu tych dokumentów wydrukuj je, podpisz i odeślij do stowarzyszenia: skan e-mailem, a oryginały pocztą tradycyjną na adres:   Kościuszki 35a, 50-011 Wrocław.
  3. Pomoc jest darmowa, musisz jednak wpłacić 37 zł z tytułu opłaty skarbowej od pełnomocnictwa i zaliczki na pokrycie kosztów korespondencji. Te pieniądze odzyskasz, gdy wygrasz sprawę. Numer rachunku Stowarzyszenia Aquila:   38 1750 0012 0000 0000 3898 0033.   Opłatę musisz uiścić, gdy otrzymasz od stowarzyszenia pełnomocnictwo oraz umowę.
  4. W Stowarzyszeniu Aquila pracują prawnicy, którzy zaczną działać w twojej sprawie, gdy dostaną od ciebie skany. Liczy się czas, ponieważ na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest tylko 14 dni.

źródło: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14565

 Prawnicy Stowarzyszenia udzielają także porad pod adresem:  porady@dlakonsumentow.pl. 

 

Karolina Sobczak

inspektor

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.