29 marca 2019 9:42

Rodzicu!

Zawierając umowę z prywatnym przedszkolem lub żłobkiem również jesteś konsumentem i masz swoje prawa!

Jeśli podpisałeś lub zamierzasz podpisać umowę o opiekę nad dzieckiem i masz wątpliwości, co do jej postanowień, skorzystaj z nieodpłatnej pomocy Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Tychach.

Przypominamy, że niektóre zapisy stosowane przez prywatne żłobki i przedszkola w umowach zostały uznane przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za niedozwolone i wpisane do Rejestru Klauzul Niedozwolonych, np.:

  

Ponadto UOKIK zakwestionował także następujące treści:

  

  

Przedsiębiorco!

 

Zapoznaj się z raportem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i sprawdź, czy umowa, którą proponujesz swoim klientom jest zgodna z prawem.

Jeśli prowadzisz na terenie miasta Tychy prywatny żłobek lub prywatne przedszkole i masz wątpliwości czy stosowane przez Ciebie w umowach zapisy nie noszą znamion klauzul niedozwolonych, także możesz skorzystać z porady rzecznika.

Pamiętaj jednak, że niniejsza akcja obejmuje jedynie wstępną analizę stosowanego przez Ciebie wzorca umownego pod kątem ewentualnych naruszeń interesów konsumentów. Pomoc rzecznika nie dotyczy natomiast dalszych prac związanych z wprowadzeniem zmian w umowach bądź tworzenia nowego wzorca.

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.