5 października 2020 9:02

Od 1 października 2020 roku konsumenci mogą ubiegać się o zwrot równowartości ceny zakupionej imprezy turystycznej z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG).

 

Kiedy przysługuje

O zwrot można się ubiegać wyłącznie w sytuacji, gdy organizator nie zrealizował imprezy turystycznej z powodu zagrożenia epidemiologicznego w związku z COVID-19, a podróżnemu nie zwrócono środków ani nie wydano vouchera.

 

Wniosek musi zostać złożony zarówno przez podróżnego, jak i organizatora, z którym podróżny zawarł umowę.

Rezygnacja z wyjazdu wyłącznie z powodu obaw o swoje zdrowie nie stanowi podstawy do uzyskania zwrotu.

 

Komu przysługuje

Wsparcie przysługuje podróżnemu, który zawarł umowę o udział w imprezie turystycznej (proces nie przewiduje udziału pełnomocnika).

 

Co należy zrobić

Celem otrzymania zwrotu konieczne jest zarejestrowanie się przez konsumenta na stronie TFG. Po zalogowaniu do konta należy skorzystać z opcji „złóż wniosek”. Szczegóły tutaj.

 

Pamiętaj! 

Dodatkowe ubezpieczenie nie jest częścią składową imprezy turystycznej, fundusz nie dokonuje zwrotów w tym zakresie.

W przypadku braku możliwości skontaktowania się z organizatorem powiadom o tym fakcie Urząd Marszałkowski właściwy dla siedziby organizatora.

 

 

Informacje kontaktowe

Szczegółowe informacje otrzymasz od TFG pod numerem:

(22) 445 12 34 lub (22) 255 23 23.

Infolinia jest odstępna od poniedziałku do piątku w gidzinach od 8:00 do 20:00.

 

Dodatkowe informacje oraz instrukcja postępowania (rejestracja, logowanie, złożenie wniosku) znajdują się tutaj.

 

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 17 września 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.