Aktualności

Od 1 października 2020 roku konsumenci mogą ubiegać się o zwrot równowartości ceny zakupionej imprezy turystycznej z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG).

 

Kiedy przysługuje

O zwrot można się ubiegać wyłącznie w sytuacji, gdy organizator nie zrealizował imprezy turystycznej z powodu zagrożenia epidemiologicznego w związku z COVID-19, a podróżnemu nie zwrócono środków ani nie wydano vouchera.

 

Wniosek musi zostać złożony zarówno przez podróżnego, jak i organizatora, z którym podróżny zawarł umowę.

Rezygnacja z wyjazdu wyłącznie z powodu obaw o swoje zdrowie nie stanowi podstawy do uzyskania zwrotu.

 

Komu przysługuje

Wsparcie przysługuje podróżnemu, który zawarł umowę o udział w imprezie turystycznej (proces nie przewiduje udziału pełnomocnika).

 

Co należy zrobić

Celem otrzymania zwrotu konieczne jest zarejestrowanie się przez konsumenta na stronie TFG. Po zalogowaniu do konta należy skorzystać z opcji „złóż wniosek”. Szczegóły tutaj.

 

Pamiętaj! 

Dodatkowe ubezpieczenie nie jest częścią składową imprezy turystycznej, fundusz nie dokonuje zwrotów w tym zakresie.

W przypadku braku możliwości skontaktowania się z organizatorem powiadom o tym fakcie Urząd Marszałkowski właściwy dla siedziby organizatora.

 

 

Informacje kontaktowe

Szczegółowe informacje otrzymasz od TFG pod numerem:

(22) 445 12 34 lub (22) 255 23 23.

Infolinia jest odstępna od poniedziałku do piątku w gidzinach od 8:00 do 20:00.

 

Dodatkowe informacje oraz instrukcja postępowania (rejestracja, logowanie, złożenie wniosku) znajdują się tutaj.

 

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 17 września 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×