14 lutego 2024 10:02

 

14 lutego obchodzimy święto zakochanych - Walentynki. Strony lub aplikacje randkowe w tym czasie szczególnie aktywnie zachęcają do korzystania z przygotowanej oferty. Radzimy zatem jak bezpiecznie korzystać z tych usług.

Czytaj regulamin

Uważnie zapoznaj się z zapisami regulaminu. Szczególnie ważne przed zawarciem umowy jest:

  • sprawdzenie z kim zawierasz umowę (NIP, nazwa, adres siedziby)
  • zapoznanie się z cenami i czasem trwania umowy
  • sprawdzenie, jak możesz rozwiązać umowę

Podejrzane strony internetowe

Sprawdź opinie o serwisie. Poczytaj, co inni piszą na forach i jak oceniają jego działanie. Bezpieczniej korzystać z usług przedsiębiorców cieszących się dobrą opinią, niż narazić się na ewentualne oszustwo internetowe.

Jeśli regulamin nie został zamieszczony na stronie internetowej, jest lakoniczny lub nie wskazuje podmiotu, z którym zawierasz umowę (np. brak danych rejestrowych firmy, cennika)  – lepiej zrezygnuj i poszukaj lepszej oferty!

Dokonując płatności, staraj się korzystać z usług zaufanych pośredników finansowych.  

Podejrzani użytkownicy

Bądź czujny! Uważaj na udostępniane przez użytkowników linki oraz oszustów, którzy próbują wyłudzić informacje! Nie podawaj w rozmowach swoich danych finansowych (np. numeru karty kredytowej) bądź innych informacji o posiadanym majątku.

Subskrypcje

Sprawdź czy płatność za usługę nie ma charakteru subskrypcji. Zdarza się, że po wykupionym miesięcznym dostępie do portalu, subskrypcja automatycznie odnawia się na kolejny okres. Odbywa się to niejednokrotnie bez wiedzy konsumenta i wiąże z dodatkowymi opłatami.

Nienależyte wykonanie umowy

Pamiętaj, że przedsiębiorca odpowiada względem konsumenta za nienależyte wykonanie umowy. Portal nie działa prawidłowo? Nie możesz korzystać z zakupionych, dodatkowych funkcji? Złóż reklamację.

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Jeśli wykupujesz dostęp do aplikacji/strony korzystając z telefonu lub komputera siedząc wygodnie na kanapie, zgodnie z przepisami masz 14 dni, żeby odstąpić od umowy zawartej na odległość.

Wyjątek!

Jeśli świadczenie usługi rozpoczęto za twoją wyraźną zgodą, przed upływem  ww.terminu, nie będziesz mógł odstąpić od umowy, a jedynie ją wypowiedzieć, często z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Pamiętaj, że usunięcie profilu z portalu nie jest jednoznaczne z rozwiązaniem umowy!

Zawarcie umowy z podmiotem zagranicznym

Większość popularnych portali randkowych, pomimo oferowanych usług w języku polskim, należy do podmiotów zagranicznych. W przypadku sporu z przedsiębiorcą zagranicznym, rzecznik konsumentów nie będzie mógł Ci pomóc. Wsparcie uzyskasz w Europejskim Centrum Konsumenckim.

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.