25 lipca 2023 13:08
Jeśli w trakcie wakacyjnego wypoczynku zdarzy się, że zostaniesz okradziona/y KONIECZNIE zgłoś sprawę na POLICJĘ (zarówno jeśli wypoczywasz w Polsce, jak i za granicą).
Dopilnuj, aby wydano Ci potwierdzenie złożonego zawiadomienia o kradzieży.
 
  • Jeśli do zdarzenia doszło w Polsce, na terenie ośrodka wypoczynkowego/hotelu - odpowiedzialność za rzeczy pozostawione w pokoju ponosi właściciel obiektu.
 
  • Jeśli sytuacja miała miejsce zagranicą w trakcie wyjazdu z biurem podróży - masz prawo domagać się pokrycia szkody przez organizatora.
 
  • W przypadku wyjazdu zagranicznego, który zorganizowałaś/eś we własnym zakresie - obowiązują przepisy prawa miejscowego. Musisz zgłosić sprawę organom ścigania. ALE nie w każdym kraju właściciel obiektu będzie ponosił odpowiedzialność za Twoje rzeczy pozostawione w pokoju (np. w Portugalii nie obowiązuje takie prawo, hotelarze nie mają też obowiązku ubezpieczania się od takich zdarzeń).
 
Dopilnuj, aby Twoje roszczenia były w miarę możliwości udokumentowane oraz kieruj je do właściwych podmiotów w formie pisemnej (najlepiej listem poleconym).
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.