13 grudnia 2023 21:00

 

Zawsze przed świętami przekazujemy Wam mnóstwo porad o tym, jak kupować bezpiecznie, nie dać się nabrać oszustom, czy przypominamy o najważniejszych prawach konsumentów.

 

W tym roku, oprócz tych ważnych informacji, tydzień przed Bożym Narodzeniem, chciałybyśmy Wam również przypomnieć czym jest konsumpcjonizm  i że warto uchronić się przed nadmiarem zakupów.

Obecnie, reklamy i media społecznościowe  wmawiają nam, jak bardzo potrzebujemy rzeczy, dzięki którym poczujemy się dobrze lub takich, które będą wyznacznikiem luksusu czy prestiżu.

 

Kolejne zakupy nie dadzą jednakże poczucia pełnej satysfakcji !

Nie dajmy się zatem zwieść i oszukać!

 

Psychologia sprzedaży to bliska nam dziedzina, nierozerwalnie związana z prawami konsumentów. Przypominamy:

zdystansuj się i uodpornij się na instagramowe relacje i zdjęcia wyidealizowanego i wystylizowanego świata ( zwłaszcza w okresie świąt),

nie poddawaj się presji zdjęć zamieszczanych przez znajomych czy w reklamach – jeśli kupisz kolejne świeczki zapachowe lub nowy obrus- nie zagwarantuje Ci to idealnych świąt

przemyśl zakupy spożywcze  - kup tyle ile faktycznie wykorzystasz. Zadbaj, aby nic się nie zmarnowało. Możesz oddać jedzenie do lodówek dostępnych w naszym mieście lub sprawdzić, jak przechować lub wykorzystać to co zostało. Poradniki / blogi o tym, jak nie marnować jedzenia są teraz popularne i dostępne – może dowiesz się czegoś nowego i ciekawego!

 

Skup się na atmosferze i ludziach, którzy Cię otaczają.

Spędź te święta po swojemu.

 

Z dala od presji narzucanej przez media społecznościowe i  sprzedawców.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.