24 stycznia 2024 11:02

21 i 22 stycznia to MEGA ważne święto:

POKAZY

Wciąż częstą praktyką są telefoniczne zaproszenia na spotkania, na których bezpłatnie można zbadać wzrok lub zmierzyć ciśnienie albo uczestniczyć w pokazie gotowania w wykonaniu kucharza znanego z telewizji.

Wszystko po to, aby zainteresować odbiorcę i w rzeczywistości skusić, aby przyszedł na pokaz, na którym dowie się, jak bardzo potrzebuje masującego materaca, kołdry z owczej wełny, garnka który sam zrobi obiad czy oczyszczacza powietrza z jonizatorem.

Przypominamy: nowe przepisy zakazują sprzedawcom przyjmowania płatności od konsumentów podczas pokazu .

A jeśli już skusi Cię oferta, która po namyśle jednak przestanie być tak atrakcyjna i okaże się, że kupiono garnek w cenie samochodu, przypominamy, że obowiązuje 14-dniowy termin na odstąpienie od umowy.

 

 

 

 AKWIZYTORZY

Ostrzegamy! Nie wszyscy akwizytorzy są uczciwi - uważaj kogo wpuszczasz do domu!

Niektórzy, pod pretekstem przeprowadzenia kontroli różnych instalacji, działając w rzekomym porozumieniu ze spółdzielnią, mogą próbować namówić Cię na zakup produktu, który nie jest Ci potrzebny lub oferować go w cenie dużo wyższej niż rynkowa.

Nie daj się nabrać! Pamiętaj:

spółdzielnia zawsze informuje w ogłoszeniu o planowanych kontrolach i inspekcjach

masz aż 30 dni na rezygnację z umowy zawartej w domu, podczas nieumówionej wizyty *

akwizytor nie ma prawa przyjąć płatności podczas wizyty, płatność jest wymagalna dopiero po upływie terminu na odstąpienie **

zabronione jest zawieranie umów kredytowych podczas nieumówionych spotkań w domu, jeśli taka umowa została podpisana jest nieważna **

 

 

 

 

podstawa prawna:

*  art. 27 ustawy o prawach konsumenta

**art. 17a ustawy o prawach konsumenta

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.