24 stycznia 2024 11:15

Jeśli korzystasz z portali społecznościowych, na pewno przewinęły się tam reklamy różnych sklepów, butików, które mają profile np. na Facebook'u czy oferty produktów w bardzo korzystnych cenach.

Zanim złożysz zamówienie, zwróć uwagę na kilka najważniejszych kwestii:

kto jest sprzedawcą i gdzie ma siedzibę

jak dokonać zwrotu i gdzie go wysłać

czy opublikowano regulamin

 

To nie jest wcale trudne! Wystarczy, że sprawdzisz zakładkę "kontakt" i "regulamin zwrotów" .

Zyskasz pewność, że w razie problemów firma jest legalna (np. podaje numer NIP), a zwrot nie wymaga dużych kosztów (chyba, że musisz odesłać towar do Chin lub Tajlandii).

 

Warto wyrobić nawyk podstawowej weryfikacji kontrahenta, aby uniknąć nieprzyjemności takich jak duże koszty zwrotu, czy długi czasu oczekiwania na przesyłkę albo ryzyka nieodzyskania pieniędzy !

Jeśli nie jesteś pewien rzetelności kontrahenta, a bardzo zależy Ci na zakupie zapłać kartą płatniczą (nie blikiem, nie przelewem z konta i nie za pobraniem).

Płatność kartą ma dodatkowy atut. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak i zostaniesz oszukany, towar nie dotrze albo zamiast markowego zegarka dostaniesz zwykłe białe trampki (przykład z życia), możesz skorzystać w Banku z procedury #chargeback , dzięki której odzyskasz pieniądze!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.