13 czerwca 2011 13:03

W związku ze zbliżającym się okresem urlopowym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o prawach i obowiązkach konsumentów związanych z usługami turystycznymi.

Na stronie internetowej: http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=2095 znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące sytuacji, w których możliwa jest zmiana ceny usługi turystycznej, a także o przysługującemu konsumentowi uprawnieniu do zgłaszania reklamacji niewykonanej lub nienależycie wykonanej usługi turystycznej.

 

Publikacja zawiera również odnośniki do stron internetowych, na których znajdą Państwo m.in. informacje o czystości polskich kąpielisk, ubezpieczeniach turystycznych, bezpieczeństwie dzieci, Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, podróżach lotniczych, a także o jakości w punktach gastronomicznych, motelach i pensjonatach.

 

Karolina Sobczak

Inspektor

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.