Aktualności

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 23 maja 2013 roku w sali konferencyjnej Centrum Balbina odbyło się spotkanie tyszan z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ramach  kampanii informacyjnej prowadzonej pod hasłem: „UFAJ, ALE SPRAWDZAJ” o zagrożeniach przy zawieraniu umów z firmami telekomunikacyjnymi.

Pierwsza część konferencji traktowała o niebezpieczeństwach i pułapkach z jakimi możemy spotkać przy zawieraniu umów poza lokalem przedsiębiorstwa np. w mieszkaniu bądź na odległość np. przez telefon czy internet. Przedstawiciele Urzędu odpowiadali na pytania uczestników dotyczące wszelkich ewentualnych nieprawidłowości w zakresie procedury zawierania umów. Druga natomiast część spotkania odnosiła się do zagadnień cyfryzacji i nowowprowadzonego systemu odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Wątpliwości konsumentów dotyczyły głównie problemów technicznych z odbiorem usługi telewizyjnej oraz zakresu świadczonej usługi.

Dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom konferencji, zapraszam na kolejne spotkania organizowane przez pracowników Wydziału Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Tychach.

 

Katarzyna Szostak – Zjawiony

Miejski Rzecznik Konsumentów

 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×