Aktualności

Zachcamy do korzystania z nowego portalu o edukacji konsumenckiej dedykowanego dla nauczycieli oraz uczniów w  wieku od 12 do 18 lat, na którym znaleźć można materiały edukacyjne, scenariusze lekcji, forum dyskusyjne oraz międzyszkolne projekty z zakresu edukacji konsumenckiej – wszystko dostępne na stronach portalu www.consumerclassroom.eu

consumer class room

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, iż został partnerem projektu Consumer Classroom, doceniając jego znaczenie w procesie edukowania uczniów i nauczycieli z zakresu wiedzy konsumenckiej.

Jednocześnie wyjaśniamy, iż Serwis Consumer Classroom to najnowsza inicjatywa Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej. Portal adresowany jest do nauczycieli młodzieży w wieku 12-18 lat podejmujących tematy konsumenckie w ramach różnych przedmiotów. Zawiera gotowe do zastosowania pomoce dydaktyczne, które umożliwiają przekazanie uczniom wiedzy na temat praw konsumenckich oraz praktycznych umiejętności przydatnych w codziennym poruszaniu się po rynku.

Celem skorzystania z serwisu konieczne jest zarejestrowanie się na stronie www.consumerclassroom.eu. Możliwe jest wówczas  korzystanie z biblioteki zasobów we wszystkich wersjach językowych UE podzielonych tematycznie i według kategorii wiekowych. Edukacja finansowa, media społecznościowe, bezpieczeństwo w Internecie, reklama, prawa konsumenta – to niektóre z dostępnych zagadnień. Ponadto serwis oferuje możliwość tworzenia własnych lekcji i dzielenia się nimi ze swoimi uczniami w ramach wirtualnej klasy.  Forum umożliwia nawiązanie kontaktu z nauczycielami z całej Europy oraz współpracy przy międzyszkolnych projektach i konkursach.

Karolina Sobczak-Ryło

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×